Kypr v detailech

Zobrazit
Kypr: vše o Kypru > Katalog objektů > Turistická střediska > Famagusta

Turistická střediska: Famagusta

Upravit popis objektu

Středisko Famagusta

Středisko Famagusta leží na východním pobřeží na území Severního Kypru a má bohatou historickou minulost. Ve starém přístavu se nachází významná pevnost zvaná Othellova věž. Původní gotická křesťanská katedrála sv. Mikuláše pocházející ze 14. stol. byla po dobytí Kypru Osmanskými turky roku 1571  přestavěna na mešitu Laly Mustafa Pashi. Mezi další památky patří například Famaguststké hradby či klášter Sv. Barnabáš.

Ve městě dnes žije cca. 35 000 obyvatel a je nejen významným turistyckým střediskem, ale i přístavem.

Další střediska na Kypru:

Agia Napa, Coral Bay - Korálová zátoka, Famagusta, Kissonerga, Kyrenia, Larnaka, Limassol, Nikósie, Pafos, Paralimni, Pissouri, Polis a Protaras,

Tipy na hotel ve středisku Famagusta

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Famagusta. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Famagusta.

Samalis Bay Conti

Samalis Bay Conti ****+

Hotel Samalias Bay Conti v oblasti Famagusta patří mezi kvalitní kyperské hotely, s pestrou nabídkou služeb, animačním programem a dětským klubem, což jistě ocení nejeden rodič. Hotel je vhodný nejen pro rodiny s dětmi, ale i pro všechny věkové kategorie našich klientů.

Sky Venus Beach

Sky Venus Beach ***

Hotel Sky Venus Beach, ležící přímo na písčité pláži, nedaleko přístavního města Famagusta na ostrově Kypr zaujme především klienty upřednostňující při výběru dovolené výhodnou cenu.

Merit Cyprus Holiday Village

Merit Cyprus Holiday Village ****

Uprostřed rozlehlé zahrady v oblasti Famagusta se nachází oblíbený prázdninový komplex Merit Cyprus Holiday Village, který je vystavěn ve stylu klubového hotelu. Prostředí hotelu  přímo vybízí k relaxačnímu pobytu, komplex je vhodný pro klienty všech věkových kategorií, včetně rodin s dětmi, které zde mohou využít mimo jiné i dětský miniklub.

Salamis

Salamis *****

Komplex Salamis v příjemném prostředí oblasti Famagusta je vhodný zejména pro aktivní klientelu, která zcela jistě ocení širokou škálu sportů a aktivit, které jsou zde v nabídce a na své si přijdou i rodiny s dětmi, pro které je zde k dispozici miniklub, dětský bazén, animace a krásná písečná pláž.

Arkin Palm Beach

Arkin Palm Beach *****

Komfortní pětihvězdičkový hotel Arkin Palm Beach ležící na hezké písečné pláži s vysokou kvalitou poskytovaných služeb je určený výhradně dospělým klientům. Hotel se nachází asi 3 kilometry od přístavního města Famagusta.