Kypr v detailech

Zobrazit
Kypr: vše o Kypru > Katalog objektů > Turistická střediska > Kissonerga

Turistická střediska: Kissonerga

Upravit popis objektu

Středisko Kissonerga

Poklidná vesnička Kissonerga patří spíše k menším letoviskům ostrova Kypr. Leží na západním pobřeží, zhruba na půli cesty mezi Korálovou zátokou (Coral Bay) a Pafosem. Celá oblast je známá především banánovými plantážemi, kde můžete na vlastní oči spatřit, jak se toto exotické ovoce pěstuje.

V letovisku najdete bez problémů dostatek možností ubytování – od hotelů po soukromé apartmány – a nechybí ani  markety s potravinami a nápoji. V obchůdcích se suvenýry zase můžete zakoupit něco malého na památku. Zkrátka všeho je tu tak akorát. Pokud byste však přeci jen měli pocit, že se vám něčeho v tomto rekreačním středisku nedostává, můžete zavítat do některého z výše zmíněných letovisek – Korálová zátoka a Pafos –, které nabízejí širší možnosti vyžití a příležitosti k nakupování

Nejbližší pláže Coral Bay nejsou příliš organizované a turisticky vybavené, avšak rozhodně potěší ty, kteří hledají trochu nedotčené přírody a soukromí. Zvláště k objevování podmořských krás jsou doslova ideální, ať už zvolíte klasický ponor nebo užijete jen šnorchl. Plážový komfort zajistí až asi 5 kilometrů vzdálená Korálová zátoka (Coral Bay). Další pláže jsou pak v blízkosti letoviska Pafos.

Díky své strategické poloze je Kissonerga dobrým výchozím bodem k průzkumu okolí. Pobyt si tu užijí především ti, kteří preferují nerušený odpočinek daleko od přeplněných pláží a hlučných barů.

 

Další střediska na Kypru:

Agia Napa, Coral Bay - Korálová zátoka, Famagusta, Kissonerga, Kyrenia, Larnaka, Limassol, Nikósie, Pafos, Paralimni, Pissouri, Polis a Protaras,

Tipy na hotel ve středisku Kissonerga

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Kissonerga. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Kissonerga.

Queen` s Bay

Queen` s Bay ***

Hotel Queen` s Bay s příjemnou atmosférou se nachází v klidném prostředí, jen cca 8 km od centra Paphosu (cca 10 minut místním autobusem, zastávka je ve vzdálenosti cca 250 m od hotelu), v jedné z nejkrásnějších částí oblasti Kissonerga. Queen` s Bay je zasazený do nádherné rozlehlé zahrady, která se rozprostírá až k pláži, disponuje impozantními výhledy na okolní stále zelené banánové plantáže, safírově modré kyperské moře a hory.

Cynthiana Beach

Cynthiana Beach ***

Hotel Cynthiana Beach s příjemnou atmosférou se nachází na jednom z nádherných a unikátních míst Kypru, v oblasti zvané Kissonerga. Od centra Paphosu je vzdálen cca 7 km, kam je možné dojet místním autobusem (zastávka je nedaleko hotelu). Archeologické památky „Hrobky králů“ v Paphosu, stejně tak jako jedna z nejkrásnějších a nejznámějších zátok s písečnou pláží Coral Bay, jsou ve vzdálenosti cca 5 km od hotelu.