Obnovení zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Kyrenia

Oblast
Typ střediska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Kyrenia, budeme moc vděční za váš názor.

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od
Hotelový pokoj
9 990 Kč
Hotelový pokoj
16 990 Kč

Město Kyrenia

Město Kyrenia se nachází na severním pobřeží ostrova v podhůří Kyrenejských hor, kde se do dnešních dnů dochovalo několik křižáckých hradů (Hrad Kantara, Hrad St. Hilarion). Starý přístav Kyreneie uzavírá dochovaná středověká pevnost, nyní sloužící jako námořní muzeum. Za zhlédnutí stojí např. vrak starověké lodi (cca. 4. stol.) jež byl vyzvednut z pobřežních vod nedaleko města. V Kyrenii samé i jejím blízkém okolí se nachází množství dalších historických, architektonických i náboženských památek. V Kyrenii najdete i potápěčská centra, se kterými se můžete vydat objevovat krásy potápění na Kypru.

Další střediska na Kypru:

Agia Napa, Coral Bay - Korálová zátoka, Famagusta, Kissonerga, Kyrenia, Larnaka, Limassol, Nikósie, Pafos, Paralimni, Pissouri, Polis a Protaras,

Tipy na hotel ve středisku Kyrenia

Ada Beach Hotel

hotel Ada Beach leží ve vzdálenosti asi 4 km od centra menšího letoviska Kyrenia, od letiště Ercan v hlavním městě Lefkosa  je hotel vzdálen cca 40 km. Menší písečná pláž se nachází přímo u hotelu, v moři jsou místy oblázky a kameny. Vstup do moře je možný po schůdkách přes uměle vybudované molo. Lehátka a slunečníky na pláži jsou zdarma.

1.

Rosa Gardens

Menší hotelový komplex Rosa Gardens se čtyřiceti pokoji leží v blízkosti osady Lapta, ve vzdálenosti asi 15 km od známého letoviska Kyrenia, kam je možná doprava taxi či místními autobusy (tzv. dolmuš). Nejbližší pláž Sunset Beach leží ve vzdálenosti cca 1,5 km od hotelu. Sunset Beach je uměle vybudovaná pláž (molo), v moři jsou oblázky a kameny, vstup do moře je možný po schůdcích z mola. Nejbližší obchody a restaurace jsou ve vzdálenosti cca 500 m od hotelu.

2.

Club Lapethos

rozlehlý hotelový komplex ležící nedaleko menší osady Lapta, ve vzdálenosti cca 12 km od hezkého přístavního města Kyrenia. Letiště Ercan ve městě Lefkosa je vzdáleno asi 45 km.  Uměle vybudovaná pláž (menší molo) se nachází hned před hotelem, je od hotelu oddělena jen místní komunikací. Přístup k moři je z hotelového areálu podchodem pod silnicí. V moři je převážně kamenité dno, přístup do moře je možný z mola. Lehátka a slunečníky jsou na hotelovém molu zdarma.

3.

Acapulco Resort & Convention & Spa

Hotelový komplex Acapulco Resort & Convention & Spa; sestávající se z celkem 3 budov a bungalovů; se rozprostírá na rozsáhlém území u nádherné 1 km dlouhé pláže v oblasti Kyrenia na severním Kypru a nabízí širokou škálu aktivit pro veškerou klientelu. Možnost sportovního vyžití či příjemné ničím nerušené relaxace u jednoho z bazénů nebo na pláži; odpočinku v lázeňském centru; to vše v kombinaci s ideální polohou resortu pro návštěvu okolních památek; tvoří ideální podmínky pro strávení luxusní dovolené. Ubytování je nabízeno v bungalovech; které jsou na úrovni ****; za příplatek lze ubytování v budovách.

4.

Cratos Premium

Moderní hotelový areál Cratos Premium je vystavěn na okraji střediska Kyrenia, na severním Kypru cca 5 kilometrů od historického centra.

5.

Golden Bay

Menší hotel rodinného typu s 24  pokoji je vzdálen cca 8 km od letoviska Kyrenia, vzdálenost od mezinárodního letiště Ercan v hlavním městě ostrova Lefkosa je zhruba 40 km. Menší hezká písečná pláž se nachází hned před hotelem, cesta na pláž vede přes hotelovou zahradu.  Pláž je umístěna v malém zálivu, v moři je místy kamenité dno.

6.