Kypr v detailech

Zobrazit
Kypr: vše o Kypru > Katalog objektů > Turistická střediska > Kyrenia

Turistická střediska: Kyrenia

Upravit popis objektu

Město Kyrenia

Město Kyrenia se nachází na severním pobřeží ostrova v podhůří Kyrenejských hor, kde se do dnešních dnů dochovalo několik křižáckých hradů (Hrad Kantara, Hrad St. Hilarion). Starý přístav Kyreneie uzavírá dochovaná středověká pevnost, nyní sloužící jako námořní muzeum. Za zhlédnutí stojí např. vrak starověké lodi (cca. 4. stol.) jež byl vyzvednut z pobřežních vod nedaleko města. V Kyrenii samé i jejím blízkém okolí se nachází množství dalších historických, architektonických i náboženských památek. V Kyrenii najdete i potápěčská centra, se kterými se můžete vydat objevovat krásy potápění na Kypru.

Další střediska na Kypru:

Agia Napa, Coral Bay - Korálová zátoka, Famagusta, Kissonerga, Kyrenia, Larnaka, Limassol, Nikósie, Pafos, Paralimni, Pissouri, Polis a Protaras,

Recenze uživatelů
Celkové shrnutí ( 1x )
Čekali jsme to lepší, ale dalo se to
Doporučili byste letovisko ostatním? ( 1x )
Ne
Typ letoviska ( 1x )
Město
Jak je letovisko rušné? ( 1x )
Rušné
Vybavení letoviska ( 1x )
Bary
Pláž v letovisku ( 1x )
Nedostatečná
Povrch pláže ( 1x )
Smíšená
Vstup do moře ( 1x )
Žebřík/schůdky
Služby na pláži a její vybavení ( 1x )
Lehátka

Tipy na hotel ve středisku Kyrenia

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Kyrenia. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Kyrenia.

Hotel Topset

Hotel Topset ***

Hotel Topset je ideální volbou pro méně náročné klienty, kteří vyhledávají ubytování v klidném prostředí, uprostřed zeleně avšak v dobré dostupnosti historického centra Kyrenie a jež uspokojí  nízká cena.

Merit Crystal Cove

Merit Crystal Cove *****

Velice komfortní hotelový komplex Merit Crystal Cove s kvalitními službami osloví zejména náročnější klientelu všech věkových kategorií. Hotel se nachází 10 km od přístavního města Kyrenia.

 

Club Simena Hotel

Club Simena Hotel ***

Hotel Club Simena je vhodný pro všechny věkové kategorie klientů a především pro rodiny s dětmi. V hotelovém komplexu s 52 pokoji, v krásně udržované zahradě ve vzdálenosti cca 18 km od přístavního města Kyrenia jsou k dispozici skluzavky, tobogány i brouzdaliště.

 

Merit Park Hotel

Merit Park Hotel *****

Hotel Merit Park nacházející se v blízkosti letoviska Kyrenia na ostrově Kypr patří k velmi oblíbeným a vyhledávaným hotelům ve své vyšší kategorii a uspokojí i náročnější klientelu převážně z řad dospělých.

Riviera Bungalows

Riviera Bungalows ***

Malý, velmi klidný a útulný hotelový komplex Riviera ležící v rozlehlé zahradě u menší přírodní pláže je ideální volbou pro prožití ničím nerušené dovolené. Doporučujeme jej nejen dospělým klientům, ale i rodinám s dětmi upřednostňují klidné prostředí. Hotel Riviera se nachází asi 15 kilometrů od přístavního města Kyrenia.