Kypr v detailech

Zobrazit
Kypr: vše o Kypru > Katalog objektů > Turistická střediska > Paralimni

Turistická střediska: Paralimni

Upravit popis objektu

Středisko Paralimni

Letovisko Paralimni leží nedaleko jihovýchodního pobřeží při malém ostrovním výběžku mysu Greko ostrova Kypr, jen kousek od místa, kde se země rozděluje na severní, tedy tureckou, a jižní, tedy řeckou část. Samo letovisko spadá do té jižní a patří k jedněm z nejpopulárnějších na tomto území. Do 70. let minulého století bývalo nenápadným, líným městečkem. Dnes už by tomu snad nikdo ani nevěřil, neboť od té doby se toto místo proměnilo ve známé rekreační centrum.

Co v Paralimni?

Paralimni nepatří k resortům, které mohou nabídnout pláže na dosah ruky, neboť se letovisko nachází dále od pobřeží. Nicméně právě díky své poloze je ideálním výchozím bodem, z kterého se lze dostat na ty nejlepší pláže na ostrově, většinou se pyšnící zlatavým pískem a modrými vodami, a to v okruhu pouhých několika kilometrů. Navíc místo těží z umístění poblíž severního státu, což umožňuje zhlédnout oba rozdělené kouty ostrova a zažít tak dvě zcela odlišné, avšak nesporně zajímavé kultury. 

Ve městě jsou k vidění malebné domečky, o které se zdejší obyvatelé pečlivě starají a zdobí je květinami, dále kostely, amfiteátr a muzeum. Nechybí tu samozřejmě restaurace, bary a taverny. Kromě tradičních se můžete setkat s anglickými či irskými hospodami, které zde zapustily kořeny díky početné klientele z Britských ostrovů.

Noční život se v Paralimni, na rozdíl od některých vyhlášených moderních letovisek, odehrává v rytmu spíše pokojném, i když poměrně živém. Naopak přes den město poskytuje možnost příjemných nákupů v obchůdcích, kde seženete keramiku, výšivky a jiné ručně zpracované výrobky a suvenýry.

V okolí můžete objevovat krásy národního parku nebo si prohlédnout archeologická naleziště s pozůstatky dávných věků. Dětem se bude líbit v zábavním parku či v mořském akváriu. Při pobřeží jsou pak rozmístěny malé ostrůvky, kam se lze vydat romantickou projížďkou na lodi nebo člunu.

Milovníci potápění mohou navštívit také potápěčské centrum v Paralimni a spolu s nimi se vydat prozkoumat blízké potápěčské lokality, protože potápění na Kypru patří k těm nejhezčím ve Středomoří.

Pláže v Paralimni

Nedaleko města jsou k dispozici všem milovníkům letního přímořského odpočinku krásné, široké pláže s pozvolným, a tak bezpečným vstupem do vody, písčitým povrchem a možností užít si škálu vodních sportů od projížděk na lodích, člunech a jachtách přes windsurfing a paragliding až po potápění. Při pobřeží lze objevit jak velké, rozlehlé pláže plné dovolenkářů, tak menší zátoky, ideální ke šnorchlování a poznávání podmořských krás. Pobřežní trasy a stezky pro pěší lákají příznivce chůze po vlastních nohou, případně cyklisty. Nabízí se také golf a jízda na koni. Seznam pláží viz Kypr - pláže

Další střediska na Kypru:

Agia Napa, Coral Bay - Korálová zátoka, Famagusta, Kissonerga, Kyrenia, Larnaka, Limassol, Nikósie, Pafos, Paralimni, Pissouri, Polis a Protaras,

Tipy na hotel ve středisku Paralimni

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Paralimni. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Paralimni.

Malama Holiday Village

Malama Holiday Village ****

Elegantní rodinný hotel Malama Holiday Village ve stylu prázdninové vesničky, nedaleko Paralimi, v blízkosti rušného letoviska Protaras na ostrově Kypr  je velmi oblíben převážně u rodin s dětmi, pro jeho zajímavou polohu, kvalitní služby a animační programy.

Crystal Springs Beach

Crystal Springs Beach ****

Oblíbený hotel Crystal Springs Beach s příjemnou atmosférou se nachází mezi známými letovisky Paralimni a Protaras na Kypru. Leží v klidném prostředí, přímo u zátoky s písčito-oblázkovou pláží. Centrum letoviska Paralimni je vzdáleno cca 3 km, letovisko Agia Napa cca 12 km.