Kypr v detailech

Zobrazit
Kypr: vše o Kypru > Katalog objektů > Turistická střediska > Pissouri

Turistická střediska: Pissouri

Upravit popis objektu

Letovisko Pissouri

Pissouri je poklidné letovisko s krásnou širokou písečno oblázkovou pláží s možností využití různých vodních sportů. K dispozici jsou i golfová hřiště. Leží na jihozápadním pobřeží ostrova Kypr a za ním se malebně zvedá pohoří Troodos. Letovisko Pissouri se nachází v malém zálivu a moře je zde krásně čisté a prostředí nezastavěné a nepřeplněné turisty. Samořejmostí jsou i taverny přímo na pobřeží, kde se můžete u jídla či během večerního posezení kochat výhedem na moře i okolní krajinu.

Pro koho je letovisko Pissouri vhodné?

Dovolenou v Pissouri vyhledávají zejména milovníci klidu, pohody a krásných scenérií. Pissouri je totiž malá tradiční vesnička ležící na úpatí velkého kopce a nabízející původní kamenné domy, klášter a malé náměstí pokryté téměř neustále kobercem květin. Náměstí v Pissouri je obecně úžasným místem, protože svým klidem a pohodou láká k relaxaci a pohodě v příjemném prostředí. Kolem dokola jsou malé taverníčky, které nabízejí posezení a relaxaci jak pro zamilované dvojice, tak i třeba pro rodinu s dětmi. Samozřejmostí je jídelní lístek s množstvím čerstvých ryb či místních vín.

To vše, v kombinaci s překrásnými plážemi, dělá z Pissouri jedno z nejpříjemnějších míst pro strávení klidné a pohodové dovolené. Najdete zde pláže větší i menší, můžete si zde užít veškerého plážového vybavení a vodních sportů (včetně windsurfingu či šnorchlování) i třeba klidnou romantiku opuštěných zátok.

Co v Pissouri?

Pobyt v Pissouri je vhodný i pro ty, kdo chtějí jezdit a poznávat Kypr o něco více, než jen z pláže. Pissouri má totiž dobré spojení s letovisky Limassol a Paphos a také je často využíváno jako základna pro turistické výlety do pohoří Troodos, které začíná hned nad Pissouri.  

Další střediska na Kypru:

Agia Napa, Coral Bay - Korálová zátoka, Famagusta, Kissonerga, Kyrenia, Larnaka, Limassol, Nikósie, Paphos, Paralimni, Pissouri, Polis a Protaras,

Tipy na hotel ve středisku Pissouri

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Pissouri. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Pissouri.

Columbia Beach Resort

Columbia Beach Resort *****

Hotelový komplex Columbia Beach Resort, postavený v kyperském stylu z tradičních materiálů, se nachází u písčito-oblázkové pláže romantického zálivu Pissouri na ostrově Kypr. Dvě 18jamková golfová hřiště Secret Valley a Aphrodite Hills jsou odtud vzdálena jen 15 minut jízdy autem. Město Paphos je vzdáleno 30 kilometrů.

Columbia Pissouri Beach

Columbia Pissouri Beach ****

Hotel Columbia Pissouri Beach, sesterský hotel Columbia Beach Resortu, je tvořený hlavní budovou, suitami a studii zasazenými v pěkné zahradě na ostrově Kypr. Nachází se přímo u písčito-oblázkové pláže. Spojení s městečkem Pissouri, Limassolem a 18jamkovými golfovými hřišti Secret Valley a Aphrodite Hills zajišťuje hotelový autobus. Město Paphos je vzdáleno 30 kilometrů.