Kypr v detailech

Zobrazit
Kypr: vše o Kypru > Katalog objektů > Turistická střediska > Polis

Turistická střediska: Polis

Upravit popis objektu

Město Polis

Městečko Polis se rozkládá v bezprostřední blízkosti unikátní přírodní rezervace poloostrova Akamas na severozápadě ostrova Kypr. Je zde největší hnízdiště karet obrovských ve středozemním moři. Také blízkost překrásných hor nabízí velké možnosti pro pěší turistiku. Letovisko Polis nabízí množství sportovního vyžití, jako jezdectví, golf, tenis i vodní sporty. Plně si zde můžete vychutnat klid půvabných písčitých pláží i posezení v typických kyperských tavernách. Nedaleko města se nacházejí rozvaliny středověkého kláštera Gialia.

Polis mělo v minulosti velmi blízko ke kultu bohyně Afrodity. V okolí jsou Afroditiny lázně i Afroditina a Adonisova naučná stezka okolo zálivu Chrysochous.

Další střediska na Kypru:

Agia Napa, Coral Bay - Korálová zátoka, Famagusta, Kissonerga, Kyrenia, Larnaka, Limassol, Nikósie, Paphos, Paralimni, Pissouri, Polis a Protaras,

Tipy na hotel ve středisku Polis

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Polis. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Polis.

Anassa

Anassa *****

Moderní hotel Anassa leží na severozápadním pobřeží u městečka Polis, nad jednou z nejhezčích písčitých pláží Kypru s panoramatickým výhledem na neobydlený poloostrov Akamas a Afroditiny lázně. Letiště v Larnace je vzdáleno asi 150 kilometrů. Luxusní komplex, postavený ve stylu řecké vesnice s bíle omítnutými zdmi, střechami z nepálených hliněných tašek a dřevěnými okenicemi, je zařazený v The Leading Hotels of the World.