Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Protaras

Oblast
Typ letoviska Klidné
Hodnocení uživatelů
4/5
Prima

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Protaras, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od

Středisko Protaras

Velmi živý resort Protaras, který leží v jednom z východních cípů ostrova Kypr, je místem, které uspokojí návštěvníky všech generací. Patří totiž mezi ty nejnavštěvovanější na celém území. A není divu. Právě tady se totiž nachází prý ta nejlepší a nejkrásnější pláž, kterou bychom ve volném překladu mohli nazvat „Pláží pod fíkovníkem“ (Fig tree beach). Název je sice poněkud zavádějící, neboť fíkovník byste tu hledali marně, nicméně ani to jí neubírá na zajímavosti a kráse.

Co v Protaras?

Protaras je oblíbeným resortem, který vyhledávají zejména rodiny s dětmi, které oceňují jemný písek, tyrkysovou vodu a bezpečné koupání pro děti na březích, kde není velká hloubka. Celé pobřeží lemuje kromě všudypřítomného písku řada hotelů. Přes velkou návštěvnost je však stále udržována patřičná čistota vody. Ta nabízí příznivé podmínky pro milovníky vodních sportů, kteří si zde mohou vychutnat vodní lyžování, paragliding či jachting. V okolí lze nalézt několik malých zátok a odlehlejších pláží, které jsou ideální k potápění a šnorchlování. Milovníci potápění mohou navštívit také některé z potápěčských center v Protarasu nebo jiných letoviscích a spolu s nimi se vydat prozkoumat blízké potápěčské lokality, protože potápění na Kypru patří k těm nejhezčím ve Středomoří.  Kdo má raději pohyb na souši, bude nadšen příležitostí k partičce golfu, jízdě na koni či na kole nebo pěší turistice. Kolem resortu je rozeseta řada značených pěších tras, které lákají k procházce. Dojít můžete až do národního parku nebo si prohlédnout archeologická naleziště s pozůstatky dávných dob. Při pobřeží jsou pak rozmístěny malé ostrůvky.

Přestože jde o hlavně rodinné letovisko, v noci se Protaras probouzí do bujarého nočního veselí. Ještě mnohem, mnohem více zábavy, pokud ji vyhledáváte, najdete v nedalekém, velmi živém letovisku Agia Napa. Tam se, avšak spíše během dne, naskýtá také více možností k nákupům. A v neposlední řadě si v jeho blízkosti najdou něco také rodiče a jejich malé ratolesti – mají tam totiž aquapark s řadou atrakcí a závodní dráhu pro motokáry.

Protaras - stravování a nakupování

Řada snadno dostupných restaurací a taveren je připravena uspokojit všechny mlsné jazýčky. Jde především o kontinentální a národní kuchyně, rychlé občerstvení a rybářské taverny s mořskými specialitami, tradičním kozím sýrem a ovčím mlékem. V místních obchůdcích pořídíte všechno potřebné zboží, především však oblečení, suvenýry a ruční výrobky.

Další střediska na Kypru:

Agia Napa, Coral Bay - Korálová zátoka, Famagusta, Kissonerga, Kyrenia, Larnaka, Limassol, Nikósie, Paphos, Paralimni, Pissouri, Polis a Protaras,

Tipy na hotel v letovisku Protaras

Aparthotel Vangelis

Areál aparthotelu Vangelis skládající se ze dvou budov se nachází přímo v turistickém centru střediska Protaras, na hlavní třídě s řadou obchůdků, restaurací a další zábavy.

1.

Golden Coast Beach

Příjemný, zrekonstruovaný hotelový areál Golden Coast Beach se nachází v krásné zahradě u písečné pláže. Leží v klidném prostředí, poblíž zátoky s přístavem pro lodě. Zdejší oblast, zvaná Pernera, je vzdálena cca 2,5 km od Protarasu. V nedalekém okolí je několik taveren, barů a obchodů se suvenýry a potravinami. Poblíž hotelu Golden Coast Beach je autobusová zastávka městské linky, která zajišťuje spojení do ProtarasuAgia Napa (v hlavní sezóně každých cca 30 minut, jízdenka cca 1,35€/osoba, do Larnaky cca 5,60€/jedna cesta).

2.

Louis Althea Kalamies Luxury Villas

Komplex osmnácti vilek Louis Althea Kalamies Luxury Villas se nachází v klidné části letoviska Protaras (oblast Pernera), 70 km od letiště. Nejbližší obchůdky, restaurace a kavárny jsou vzdáleny cca 200 m. Vilky leží přímo u nádherné písečné pláže .

3.

Capo Bay

Velmi oblíbený příjemný hotel Capo Bay, situovaný ve výhodné poloze - jen pár kroků od známé pláže „Fig Tree“ a přece v centru letoviska Protaras, kdy se v bezprostředním okolí nachází řada obchůdků, restaurací a barů

4.

Hotel Tsokkos Odessa

Moderní hotel Tsokkos Odesa nabízí elegantní vstupní halu s recepcí a barem, odpočinkovou místnost s posezením a satelitní TV, hlavní restauraci, restauraci pro snídaně, bazén, sluneční terasu (lehátka, slunečníky a osušky zdarma), bar u bazénu, travnatou plochu s lehátky a slunečníky. Hotel nabízí bohaté denní i večerní animační programy.

5.

Tsokkos Gardens Hotel

Hotel s příjemnou atmosférou se nachází v klidné části letoviska Protaras. Cca 600 m od hotelu je autobusová zastávka, odkud jezdí autobusy do centra Protatasu nebo Paralimni. Nejbližší obchody se suvenýry a minimarkety jsou cca 5 min. chůze od hotelu.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno

Nejnovější hodnocení

Neznámý uživatel, 1. 2. 2018 Comparatif Viagra Com Keflex Dog Dosage <a href=http://cial20mg.com>cialis</a> Sildenafil Citrate For Sell Direct Elocon Medicine No Prior Script

Doporučuje

Prima
Všechna hodnocení
--- • --- • ---
---