Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Kissonerga

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Kissonerga, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Středisko Kissonerga

Poklidná vesnička Kissonerga patří spíše k menším letoviskům ostrova Kypr. Leží na západním pobřeží, zhruba na půli cesty mezi Korálovou zátokou (Coral Bay) a Pafosem. Celá oblast je známá především banánovými plantážemi, kde můžete na vlastní oči spatřit, jak se toto exotické ovoce pěstuje.

V letovisku najdete bez problémů dostatek možností ubytování – od hotelů po soukromé apartmány – a nechybí ani  markety s potravinami a nápoji. V obchůdcích se suvenýry zase můžete zakoupit něco malého na památku. Zkrátka všeho je tu tak akorát. Pokud byste však přeci jen měli pocit, že se vám něčeho v tomto rekreačním středisku nedostává, můžete zavítat do některého z výše zmíněných letovisek – Korálová zátoka a Pafos –, které nabízejí širší možnosti vyžití a příležitosti k nakupování

Nejbližší pláže Coral Bay nejsou příliš organizované a turisticky vybavené, avšak rozhodně potěší ty, kteří hledají trochu nedotčené přírody a soukromí. Zvláště k objevování podmořských krás jsou doslova ideální, ať už zvolíte klasický ponor nebo užijete jen šnorchl. Plážový komfort zajistí až asi 5 kilometrů vzdálená Korálová zátoka (Coral Bay). Další pláže jsou pak v blízkosti letoviska Pafos.

Díky své strategické poloze je Kissonerga dobrým výchozím bodem k průzkumu okolí. Pobyt si tu užijí především ti, kteří preferují nerušený odpočinek daleko od přeplněných pláží a hlučných barů.

Další střediska na Kypru:

Agia Napa, Coral Bay - Korálová zátoka, Famagusta, Kissonerga, Kyrenia, Larnaka, Limassol, Nikósie, Pafos, Paralimni, Pissouri, Polis a Protaras,

Tipy na hotel v letovisku Kissonerga

Cynthiana Beach

hotel Cynthiana Beach s příjemnou atmosférou se nachází na jednom z nádherných a unikátních míst regionu, v oblasti zvané Kissonerga. Od centra Paphosu je vzdálen cca 7 km, kam je možné dojet místním autobusem (zastávka je nedaleko hotelu). Archeologické památky „Hrobky králů“ v Paphosu, stejně tak jako jedna z nejkrásnějších a nejznámějších zátok s písečnou pláží Coral Bay, jsou ve vzdálenosti cca 5 km od hotelu. Hotel Cynthiana Beach leží na skalnatém výběžku nad mořem, jehož křišťálově čistá voda láká ke šnorchlování a potápění. Okolo jsou zahrady s palmami a krásnou vegetací, má vlastní malou, uměle vytvořenou, písečnou pláž.

1.

Queen` s Bay

Hotel Queen` s Bay s příjemnou atmosférou se nachází v klidném prostředí, jen cca 8 km od centra Paphosu (cca 10 minut místním autobusem, zastávka je ve vzdálenosti cca 250 m od hotelu), v jedné z nejkrásnějších částí oblasti Kissonerga. Queen` s Bay je zasazený do nádherné rozlehlé zahrady, která se rozprostírá až k pláži, disponuje impozantními výhledy na okolní stále zelené banánové plantáže, safírově modré moře a hory. Z terasy u bazénu, stejně tak z menší písečné a divoké skalnaté pláže, lze pozorovat romantické západy slunce. Coral Bay je vzdáleno cca 4 km, kam je zajištěno frekventované každodenní spojení.

2.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---