Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Nikósie

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Nikósie, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Středisko Nikósie

Nikósie, která je hlavním městem jak Kyperské republiky, tak i Turecké republiky severního Kypru, se nachází ve střední části ostrova a je rozdělena tzv. zelenou linií OSN. Ve městě dnes žije cca. 310 000 obyvatel (225 tis v řecké části, cca. 85 tis. v turecké).

Památky Nikosie

V městě jsou dodnes patrné zbytky benátských hradeb (16. stol.), arcibiskupský palác, katedrála sv. Jana. Chrám sv. Sophie z 13. stol. byl přestavěn na mešitu Selemiye.

Staré město Nikosia

Starobylé hrazené město Nikosia nabízí pohled na tradiční Kyperskou architekturu, umocněnou romantickou atmosférou úzkých uliček a malých náměstí. Původní hradební příkop se v současné době proměnil v okouzlující zelené zahrady. Ve městě se dochovalo mnoho památek jako například House of Dragoman v ulici Patriarchy Georgiose, který je nádhernou ukázkou ottomanského stavitelství a je otevřen návštěvníkům. Dále je zde Arcibiskupský palác, který snadno poznáte podle velké sochy arcibiskupa Makaria stojící před ním. Navštívit můžete i spojené muzeum Byzantského a lidového umění. Přímo za hradbami, blízko Paphoské brány je Muzeum Kypru s unikátní sbírkou starověkých kyperských artefaktů. Mezi další muzea patří například Etnografické muzeum či Poštovní muzeum. Pokud budete chtít navštívit severní část města, musíte projít tzv. Zelenou linií.

Další střediska na Kypru:

Agia Napa, Coral Bay - Korálová zátoka, Famagusta, Kissonerga, Kyrenia, Larnaka, Limassol, Nikósie, Pafos, Paralimni, Pissouri, Polis a Protaras,

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---