Tipy na výlety na Kypru

Odhadovaná doba čtení: 8 min.

Kypr - výlety

Tipy na výlety od turistů / cestovatelů - Tipy na výlety a fakultativní akce CK

Máte vlastní tip na výlet?

Víte o nějakém místě, které by se ostatním mohlo líbit, ale nenašli jste ho zde? Myslíte si, že něco stojí za návštěvu a rádi byste o tom informovali ostatní? Napište nám. Rádi Váš návrh zvěřejníme.

Kypr je překrásný ostrov s možností zajímavých výletů. Mezi hlavní cíle individuální turistiky doporučujeme všechna místa z našeho Katalogu objektů po levé straně. Přímé odkazy jsou:

Kypr - výlety nabízené CK a fakultativní služby

Po stopách Afrodity, vína a antiky

Výlet je celodenní okruh jižním pobřežím Kypru s bohatým programem

  • návštěva vinařského závodu v letovisku Limassol (degustace vín),
  • Kurion – antické lázně a divadlo,
  • Paphos – archeologický park s antickými mozaikami z řecké mythologie (UNESCO),
  • volno v malebném přístavu,
  • Petra Tou Romiou – pláž, kde se dle pověsti zrodila z mořské pěny bohyně Afrodita.

Cena fakultativního výletu Po stopách Afrodity, vína a antiky je cca 40€ (děti 2-12 letr cca 20€).

Výlet do Izraele

Na tomto výletě na Vás čeká příjemná plavba z Limassolu do Haify. Navštěvuje se Jeruzalém (Křížová cesta, Zeď nářků, Golgotha, Getsemanské zahrady a Chrám národů) a Betlém (rodné město Ježíše Krista). Cena výletu je cca 310 Euro.

Výlet do Egypta

Pohodlná plavba z přístavu Limassol do egyptského Port Saidu se určitě stane příjemným zpestřením Vaší dovolené. Výletní lodě jsou velmi dobře vybavené a nabízejí všem cestujícím naprostý komfort. Výlet začíná transferem od Vašeho hotelu do přístavu, kde se vyřídí nezbytné papírování a následně budete ubytováni na lodi v kajutách se standardním vybavením. Loď jede přes noc, v přístavu jsou pak připraveny autobusy s místními průvodci, kteří Vás během dne seznámí se základními informacemi o zemi faraónů a pyramid. Navštívíte také hlavní město Egypta Káhiru a velmi významné archeologické muzeum. Rušnými ulicemi se pak budete proplétat k pyramidovému poli, kde spatříte kromě nepřekonatelných a obdivovaných pyramid také světoznámou Sfingu. Pak následuje krátké volno na nákup egyptských suvenýrů – barevně pokreslených papyrů, parfémů, ručně tkaných koberečků nebo šperků s hieroglyfy.

Cena zájezdu je okolo 355 Euro.

Famagusta a Kyrenia

Jedná se o výlet do severní, Tureckem okupované části Kypru. Navštívíte známé letovisko Famagusta – opuštěné „mrtvé město duchů“ Varoshi, poté středověké hradby, v historickém centru návštěva mešity Lály Mustafa Paši, pak následuje volno. Pokračování je přes Mesarskou plošinu až do městečka Kyrenia s malebným přístavem, navštívíme také benátskou pevnost a muzeum, jež ukrývá nejstarší vrak lodi na světě i s nákladem, který převážela. Poté pojedete přes pohoří Pentadaktylos až ke gotickému opatství Bellapais, zde bude následovat prohlídka – mystické místo. Na výlet je nutný cestovní pas.

Cena fakultativního výletu: cca 65€ (děti 2-12 let cca 32€)

Famagusta a Salamis

Výlet je návštěva turecké části Kypru – antické městečko Salamis (řecko – římské divadlo, římské lázně a cvičiště, mozaiky), dále následuje návštěva kostela Sv. Barnabáše, poté bude prohlídka Famagusty – římské opevnění, katedrála Sv. Mikuláše/mešita, Othellova věž, volno ve staré části, potom přejezd do „města duchů“ Varoshi. Na výlet je nutný cestovní pas.

Cena fakultativního výletu: cca 50€ (děti 2-12 let cca 25€)

Hlavní město Nikósie a horské vesničky

Výlet nabízí jedinečnou možnost poznat jak život v hlavním městě, tak v odlehlých, turisty nepoznaných vesničkách uprostřed divokého horského masívu Troodos. Dále pak navštívíte hlavní město Nikósii – katedrála sv. Jana ze 17. století, staré město a hlavní třída (volno), pak následuje přejezd do hor, vesnička Kakopetria -lidová architektura, úzké uličky, obchůdky, oblíbené zimní středisko Platres postavené dle vzoru koloniálních horských středisek v Indii, dále vinařskou oblastí do vesničky Omodhos (tradiční vinný lis, degustace vín, orthodoxní klášter Sv. Kříže).

Cena fakultativního výletu: cca 40€ (děti 2-12 let cca 20€)

Jeep Safari

Výlet je určen zejména pro návštěvníky letoviska Paphos a jedná se o jízdu k poloostrovu Akamas, včetně oběda a koupání. V programu je i návštěva soutěsky Avgas, želví zátoka Lara a mořské jeskyně.

Cena fakultativního výletu: cca 40€ (děti 2-12 let cca 20€)

Lodní výlet

Vyplouvá se z letoviska Agia Napa a plavba je kolem Modrých jeskyní, Mostu milenců až k mysu Cavo Greco, zde je možnost koupání v modré laguně Conos Bay, dále se jede podél středisek Protaras a Pernera až k výhledu na Famagustu, dále oběd na lodi (v ceně), při cestě zpět koupání v Green Bay.

Cena fakultativního výletu: cca 35€ (děti 2-12 let cca 20€)

Nikósie + Kyrenia

Během tohoto výletu navštívíte hlavní město ostrova Kypr Nikósii, kde uvidíte arcibiskupský palác, baziliku a starou část města Laiki Jitonia. V severní části Kypru, po přechodu hranic, navštívíte opatství Bellapais, které bylo založeno mnichy z Jeruzaléma. Zdejší místo, svého času nejhonosnější klášter na ostrově, naskýtá úžasný výhled do krajiny. Další zastávka bude pak v Kyrenii, dřívějším velmi známém rekreačním středisku s rybářským přístavem, který zdobí mohutná opevnění. Je zde také muzeum, kde je uchován vrak lodi ze 4. stol. př. n. l. i s nákladem, který loď převážela. Volno je zde na občerstvení, procházku nebo nákupy. Nutný je cestovní pas.

Cena fakultativního výletu: cca 65€ (děti 2-12 let cca 35€)

Oslí výlet

Je toho hodně. Moderním autobusem, historickým vozítkem, ale především na oslících se svezete na tomto odpočinkovém výletu, při kterém poznáte místní zvyky a na oslí farmě Kalokedara ochutnáte zdejší produkty – sýr challoumi, olivy, domácí chléb, červené víno či pálenku. Ovšem to vše bude jen předkrm. Po oslím dobrodružství Vás čekají další prostřené stoly s večeří formou bufetu a také hudba a tanec…

Cena fakultativního výletu: cca 75€ (děti 2-12 let cca 40€)

Oslí výlet a kyperský večírek

Tento výlet začíná až odpoledne, nejdříve se jede do vesničky Lefkara – evropsky známá výrobou krajek a stříbra, procházka po centru, poté následuje přejezd na farmu – zhlédnutí mini skanzenu, lis na víno, projížďka na oslících přírodou, poté večeře formou švédských stolů. Po celý večer si budete učívat kyperský folklór a soubor profesionálních tanečníků.

Cena fakultativního výletu: cca 50€ (děti 2-12 let cca 25€)

Paphos a okolí

Letovisko Paphos okouzlí každého. Přijeďte se o tom přesvědčit i Vy. Během výletu uvidíte to nej…, co toto kouzelné městečko nabízí. V Paphosu navštívíte známé archeologické památky, jako jsou unikátní mozaiky, Hrobky králů, katakomby Svaté Solomony, kostel Chrysopolitissa se sloupem, kde byl bičován Svatý Pavel. Krátké volno bude na občerstvení a nákupy. Dále následuje návštěva antického města Kurion, hrad Koloseu. Cestou zpět se dle časových možností dělá zastávka u Petra Tou Romiou – místa, kde se podle pověsti zrodila z mořské pěny bohyně krásy a lásky Afrodita.

Cena fakultativního výletu: cca 42€ (děti 2-12 let cca 21€)

Pohoří Troodos

Během výletu navštívíte klášter Kykkos – vesnička Lania, následuje malá degustace vína Commandaria, tradičních sladkostí a sirupu ze svatojánského chleba, klášter Kykkos. (Orientační výše vstupného do muzea v Kykkosu pro zájemce – cca 2,50€).

Cena fakultativního výletu: cca 34€ (děti 2-12 let cca 17€)