Golf na Kypru

Odhadovaná doba čtení: 6 min.

Obecné informace o golfu na Kypru

Kyperská turistická organizace a Kyperská vláda využily potenciály ostrova jakožto středomořského golfového ráje. Výsledkem toho je, že golf na Kypru má své čestné místo mezi všemi chystanými výstavbami týkající se zábavy a odpočinku. V roce 2006 bylo oznámeno, že v Kyperské republice bude vystavěno ještě dalších čtrnáct golfových hřišť. Kypr je tedy ideálním místem pro golfaře a to díky své úžasné kombinaci moře, slunce a trávníku. Klima je zde mírné a slunečné, pro golf naprosto vyhovující po celý rok. A navíc na Kypru je široký výběr golfových možností, spolu s jejich jedinečným středním a dlouhodobým investičním potenciálem a to dělá ostrov Kypr ideální záležitostí pro jakéhokoli vášnivého golfaře.

Otevřená golfová hřiště

Na Kypru jsou v současné době 4 hlavní golfová hřiště Aphrodite Hills Golf, Secret Valley Golf Course a Minthis Hills Golf Club (původně Tsada Golf Club) vzdálené zhruba 1:15 hodin jízdy autem od letiště v Larnace. Od roku 2011 má být ve vzdálenosti jen 7 minut jízdy autem od letiště otevřeno nové moderní PGA golfové hřiště Larnaka Golf Resort.

Aphrodite Hills Golf

Aphrodite Hills Golf Club je snadno dostupný, umístěný jen 20 km na východ od Pafosu a pouze 2 minuty od dálnice na mezi Pafosem a Limassolem (1 hodinu a 15 minut od mezinárodního letiště v Larnace).

Mistrovské hřiště s nádhernými výhledy na moře a pobřeží, kde se podle legendy narodila z mořské pěny Afrodita, leží na dvou náhorních plošinách v nadmořské výšce 300m, které jsou od sebe oddělené hlubokou strží, přes kterou se hraje semá jamka., Hřiště o rozloze 6 269 metrů bylo takto navrženo Cabellem B. Robinsonem v roce 2002 na počet 71/70 jamek. Nabízí dvě cvičiště o rozloze 350 m, 4 jamkoviště s písečnými překážkami, krátká hřiště na cvičení a 3 akademie pro začátečníky. Jsou zde 2 stálí profesionální golfoví instruktoři a klubový dům s barem a restaurace, které vás zvou k návštěvě, z teras lze dohlédnout až na 18 jamek a naleznete tu i v přízemí klubu i obchod s golfovým vybavením, který nabízí nejnovější golfové oděvy a vybavení.

Lokalita: Paphos
Počet jamek: 18
Par: 71
Poplatek: 85-127 EUR
Navrhl: C. Robinson
Sezóna: Leden, Únor, Březen, Duben, Květen, Červen, Červenec, Srpen, Září, Říjen, Listopad, Prosinec

Požadovaný handicap: M 28/Ž 36.

Secret Valley Golf Course

Secret Valley Golf a Country Klub je umístěn 18 km na východ od Pafosu poblíž Petra tou Romiou, rodiště legendární Aforidity, bohyně lásky. Je zasazeno v malebném údolí s architektonickými zahradami a dech beroucími přírodními skalnatými útvary, hřiště má 72 jamek a měří 6 120 m. Klubový dům navržený v příjemném venkovském stylu má nádhernou terasu s výhledem na cvičná hřiště.

Pro relaxaci nabízí klubový dům bar, restauraci, obchod s golfovými doplňky a golfovou akademii s cvičnou loukou pro nácvik odpalů dlouhých míčků, cvičné hřiště a video coaching pro zlepšení vaší techniky.

Golfová oblast Secret Valley v současné době prochází masivní rekonstrukcí. Bude mít dvě golfová hřiště navíc (včetně hřiště pro šampionát).

Lokalita: Paphos
Počet jamek: 18
Par: 72
Poplatek: 60 EUR
Sezóna: Leden, Únor, Březen, Duben, Květen, Červen, Červenec, Srpen, Září, Říjen, Listopad, Prosinec,

Požadovaný handicap: M 28/Ž 36.

Minthis Hills Golf Club

Golfové hřiště s původním názvem Tsada Golf Club, bylo založeno v roce 1994 na kopcích města Tsada a je umístěno na okraji Pafosu v nadmořské výšce 550 metrů. Výhodu je svěží vánek v letních měsících. Hřiště leží mezi vinicemi u kláštera ze 12. stol. v překrásném údolí, navržené Donaldem Steelem, s počtem 72 jamek, měřící 6 060 metrů.

Klub také nabízí venkovní bazén a tenisové kurty. Klubový dům má také bar, restauraci, obchod s golfovým příslušenstvím a golfovou akademii a cvičnou louku pro nácvik odpalování dlouhých míčků a cvičný green pro nácvik patování, kabinky na převlékání a sprchy. K dispozici je i video couaching pro zlepšování vaší techniky. Lokalita: Paphos
Počet jamek: 18
Par: 72
Poplatek: 32 EUR
Navrhl: Donald Steel
Sezóna: Leden, Únor, Březen, Duben, Květen, Červen, Červenec, Srpen, Září, Říjen, Listopad, Prosinec,
Požadovaný handicap: M 28/Ž 36.

Larnaka Golf Resort

Připravované PGA golfové hřiště v Larnace bude díky svému úžasnému vybavení hřiště řazeno mezi to nejlepší ve Středozemí. Bylo navrženo Evropskou golfovou federací a stará se o něj PGA Golf Management. Design, vývoj a amangement je podřízený Asociaci profesionálních golfistů. Jelikož ostatní tři hřiště na Kypru jsou umístěna v oblastech Palphos a Limassol, nabízí tento komplex více požadované alternativy pro délku odpalu a v současné době je požadavek aby byla propojena hřiště Secret Halley, Aphoridte Hilus a Tsada a to bude tudíž podstatný přínos do Larnacké infrastruktury.

Larnaca Golf a Country Klub bude komplexem pětihvězdičkového hotelu, luxusního klubového domu s několika restauracemi, bary a knihovnou, dětským hřištěm a banketovou halou.

Vedle golfových příslušenství včetně 6 000 metrů golfového hřiště pro šampionát, golfovou akademii, cvičnou louku pro nácvik dlouhých odpalů míčku, louku pro profesionály, bude tato oblast sama o sobě spojovat mezinárodní business centre, obchodní vesničky, zdravotní lázně a fitness centre, jezdecké centrum, fotbalovou akademii, bazén, tenisové kurty a ještě mnohem víc.

Čtěte také: Měna a ceny